Imperial College London awansował na drugie miejsce na świecie w głównym rankingu uniwersyteckim, zajmując również pierwsze miejsce w Wielkiej Brytanii i Europie. Uniwersytet w Londynie wyprzedził w rankingu zarówno Oksford, jak i Cambridge, co jest pierwszym takim przypadkiem w historii tego rankingu.
Ranking, opracowany przez QS World University Rankings, wskazał na światowej klasy badania prowadzone przez Imperial, doskonałe wyniki zatrudnienia absolwentów oraz wyjątkowe zaangażowanie w zrównoważony rozwój jako główne powody drugiego miejsca w rankingu.
„Awans Imperialu w rankingu jest dowodem na jakość i zaangażowanie całej naszej społeczności”, powiedział profesor Hugh Brady, prezes Imperial College London. „To inspirujące widzieć naszych studentów, pracowników i partnerów codziennie wspólnie badać siły kształtujące nasz świat i adresować wyzwania stojące przed ludzkością i naszą planetą.”
W tym roku aż cztery brytyjskie uniwersytety znalazły się w czołowej dziesiątce, z University College London zajmującym dziewiąte miejsce. To pierwszy raz, kiedy ani Oksford, ani Cambridge nie znalazły się na szczycie brytyjskich uczelni od czasu rozpoczęcia globalnych rankingów dwadzieścia lat temu.
Ranking QS uwzględniał perspektywę 175 798 naukowców i 105 476 pracodawców, wskazując na rosnące uznanie Imperial College London na arenie międzynarodowej.
Dr Dawid Świeboda z Imperial College London osiąga sukcesy w dziedzinie badań naukowych i zarządzania projektami
Dr Dawid Świeboda, polski naukowiec z Imperial College London, odnosi sukcesy w dziedzinie zarządzania projektami badawczymi oraz prowadzenia innowacyjnych badań naukowych.
Zaangażowany i skoncentrowany na osiągnięciu rezultatów profesjonalista z szerokim doświadczeniem w zarządzaniu operacjami laboratoriów zewnętrznych w dziedzinie medycyny precyzyjnej i bioinżynierii w firmie AstraZeneca. Dr Świeboda odnajduje się w dynamicznych środowiskach, prowadząc doskonałość w badaniach klinicznych i projektach bioanalitycznych, aby promować innowacyjne rozwiązania w BioPharma.
Jest laureatem prestiżowej stypendium doktorskiej Asthma UK Centre w zakresie Mechanizmów Alergii Astmy, którą ukończył w 2020 roku z nagrodą 100%. Posiada stopień doktora nauk w dziedzinie Studiów Biomedycznych z Imperial College London (2017) oraz magistra nauk o wirusach i immunologii z Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej, gdzie pełnił funkcję Prezesa Koła Naukowego Biotechnologii w 2008 roku.
Dr Świeboda ma bogate doświadczenie w różnorodnych środowiskach badawczych, w szczególności na Imperial College London, gdzie uczestniczył w projektach skupionych na interakcjach wirus-gospodarz oraz rozwoju leków przeciwwirusowych. Szczególnie interesuje go badania kliniczne dotyczące reakcji odpornościowych niemowląt na infekcje wirusowe.
Aktywnie uczestniczy w przywództwie akademickim jako członek komitetu studiów doktoranckich, wspierając różnorodność płciową w obszarach STEM poprzez zaangażowanie w Komitet Athena Swan.
Wyświetl ten post na Instagramie
Co o tym myślisz? Skomentuj!