Ostatnie sezony w polskich teatrach to wysyp spektakli mierzących się z tematyką queerową.
Czas zrobić podsumowanie tego trendu, dać mu należne miejsce w naszej kulturze i zastanowić się, co sygnalizuje on na temat świata, w którym żyjemy i który tworzymy.
W pierwszej edycji QueerFest zaprezentowane zostaną spektakle: Very Funny (reż. Dominika Knapik, Patrycja Kowańska, Gruba i Głupia), Tom na wsi (reż. Wojtek Rodak, TR Warszawa), Fucking Truffaut (reż. Roza Sarkisian, Bliadski Circus Queelektyw, koprodukcja: Teatr Dramatyczny im. Gustawa Holoubka, Maxim Gorki Theater w Berlinie), Niewolnica Isaura (reż. Martyna Majewska, Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego w Wałbrzychu), Stella Walsh. Najszybsza osoba świata (reż. Jan Jeliński, Teatr Polski im. Hieronima Konieczki w Bydgoszczy), Królowa (reż. Piotr Sieklucki, Teatr Nowy Proxima, Kraków), Threesome/Trzy (reż. Wojciech Grudziński, Nowy Teatr,
Warszawa) oraz Clara (reż. Liliana Lam Hernández, Kilómetro Cero, Hawana, Kuba).
QF towarzyszyć będzie konferencja pod opieką naukową prof. Błażeja Warkockiego z UAM w Poznaniu oraz queerowy pokaz mody, przygotowany przez Jolantę Łobacz, Konrada Parola i Konrada Marka Cichonia.
Spektakle, które pokażemy w ramach QF to tylko część nurtu, który ciągle owocuje nowymi premierami. Przyjrzymy się im w przyszłych edycjach festiwalu. Poznań, jako queerowa stolica Polski, będzie organizować w kolejnych latach następne edycje QueerFest.
Partnerem w realizacji projektu jest Miasto Poznań oraz Stonewall, organizacja reprezentująca osoby LGBTQ+ mieszkające w regionie.
Szczegóły, bilety i karnety – bliscynieznajomi.teatr-polski.pl
BILETY, REZERWACJE
Biuro Obsługi Widzów
czynne od poniedziałku do piątku,
godz. 8.00–18.00,
tel.: +48 (61) 852 05 41,
+48 (61) 852 56 28,
rezerwacja@teatr-polski.pl
https://www.facebook.com/events/2537610289766959/
Treść wydarzenia: organizator
Strona osiemtrzy.pl to platforma internetowa, która koncentruje się na tematach związanych z kulturą, sztuką, modą i nowoczesnym stylem życia, ze szczególnym uwzględnieniem zagadnień dotyczących społeczności LGBTQ+. Publikowane na niej artykuły, wywiady oraz analizy poruszają istotne kwestie związane z tożsamością, równouprawnieniem i widocznością osób LGBTQ+ w przestrzeni publicznej i popkulturze. Treści na stronie są tworzone zarówno przez ludzi, jak i hybrydowo przy wykorzystaniu sztucznej inteligencji, co pozwala na połączenie autentycznego głosu twórców z nowoczesnymi technologiami, zapewniając różnorodność perspektyw i świeżość spojrzenia na współczesne tematy.
© 2024 osiemtrzy.pl
Co o tym myślisz? Skomentuj!