W każdą sobotę zapraszamy na zwiedzanie wystawy „Alina Ślesińska. Szkice przestrzeni” z przewodniczkami i przewodnikami z Działu Edukacji. Wspólnie obejrzymy ekspozycję, poznając różnorodną twórczość Aliny Ślesińskiej – od rzeźb, przez rysunki i szkice, aż po projekty wizjonerskie.
Prezentowany w Muzeum Rzeźby w Królikarni wycinek twórczości Aliny Ślesińskiej związany z projektowaniem i kształtowaniem przestrzeni fascynuje nas na wielu płaszczyznach. Zestawienie modeli rzeźbiarskich i rysunków artystki pochodzących z okresu 1960–1989 rzuca nowe światło na jej sposób pracy z przestrzenią. Udowadnia, że jej dziedzictwo obejmuje znacznie więcej niż obiegowe „osiem gipsów”, a kreatywne zaangażowanie w tym obszarze nie wygasło wraz z przeminięciem sławy artystki. Ślesińska, uczennica Xawerego Dunikowskiego, przekraczała granice pomiędzy rzeźbą a architekturą. Robiła to w sposób wizjonerski i budzący często wiele kontrowersji.
⌛ ok. 80 minut
📍 Muzeum Rzeźby im. Xawerego Dunikowskiego w Królikarni, oddział MNW, ul. Puławska 113a / zbiórka w holu Pałacu
👩🦰 dorośli, młodzież
🎟️ bezpłatne wejściówki dostępne on-line od wtorku poprzedzającego wydarzenie / liczba miejsc ograniczona
‼️ Zachęcamy do zapoznania się z informacjami o dostępności architektonicznej Muzeum Rzeźby 🔗shorturl.at/cws1t
📅 sobota, 29 czerwca, godz. 13.00 / kolejne terminy: 6, 13, 20 i 27 lipca; 3, 10, 17, 24 i 31 sierpnia; 7, 14, 21, 28 września, 5 października
___
🖼️ Alina Ślesińska, Kompozycja, ok. 1975, Muzeum Narodowe w Warszawie. Depozyt Barbary Ślesińskiej i Małgorzaty Ślesińskiej-Leech
https://www.facebook.com/events/1554214911799314/?event_time_id=1554214965132642
Treść wydarzenia: organizator
Strona osiemtrzy.pl to platforma internetowa, która koncentruje się na tematach związanych z kulturą, sztuką, modą i nowoczesnym stylem życia, ze szczególnym uwzględnieniem zagadnień dotyczących społeczności LGBTQ+. Publikowane na niej artykuły, wywiady oraz analizy poruszają istotne kwestie związane z tożsamością, równouprawnieniem i widocznością osób LGBTQ+ w przestrzeni publicznej i popkulturze. Treści na stronie są tworzone zarówno przez ludzi, jak i hybrydowo przy wykorzystaniu sztucznej inteligencji, co pozwala na połączenie autentycznego głosu twórców z nowoczesnymi technologiami, zapewniając różnorodność perspektyw i świeżość spojrzenia na współczesne tematy.
© 2024 osiemtrzy.pl
Co o tym myślisz? Skomentuj!