Zapraszamy na oprowadzanie choreograficzne Alki Nauman po wystawie „Łzy szczęścia”.
22.09 niedziela, godz. 12:15
„Choreografia wystawy to tworzenie okoliczności do nawiązania relacji pomiędzy ciałem, emocjami, czasem i przestrzenią galerii. W ramach wystawy »Łzy szczęścia« partytura choreograficzna (tzw. score) przybrała formę zaproszeń i pytań do publiczności. Składa się z dwóch uzupełniających się warstw: spisanych praktyk cielesnych i obiektów obecnych w przestrzeni wystawy.
Te pierwsze zachęcają do odbioru prezentowanych prac przez pryzmat ciała i jego wewnętrznych odczuć. Ich punktem wyjścia jest zachęta do podążania za stanem »nie wiem«. »Nie wiem« pozwala odkrywać sensy w miarę doświadczania, zarówno indywidualnie, jak i w obrębie przygodnych wspólnot. W nawiązaniu do eklektyzmu kolekcji teksty przybierają różnorodne postaci — od minimalistycznych do bardziej poetyckich.
Charakterystyczne puszyste błękitne obiekty zaś zapraszają do spontanicznego użycia: siedzenia, leżenia, dotykania, wiercenia się czy spania (co byłoby największym sukcesem). Pozwalają także dać ulgę zmęczonemu układowi nerwowemu, zmienić perspektywę i sposób poruszania się w tej przestrzeni.
Znajdziesz wśród nich materace, ławy, bujaki czy większe obiekty wykonane z niegdyś wystawowych kubików obitych wygodnymi materiałami. Niech Ci służą”.
– Alka Nauma
choreografia wystawy: Alicja Nauman
projekty obiektów: Aniela Fidler-Wieruszewska
_________
Prowadząca: Alka Nauman (ona/jej) Choreografka, performerka, autorka tekstów, queerowa feministka. Studiowała w London Contemporary Dance School, Instytucie Etnologii Antropologii Kulturowej UW oraz Instytucie Kultury Polskiej UW. Członkini Peer Programme w Studio Wayne McGregor w Londynie. Prace Alki Nauman były pokazywane m.in. w The Place (Londyn), Chisenhale Dance Space (Londyn), Komunie Warszawa, Narodowej Galerii Sztuki Zachęta, Muzeum Sztuki Nowoczesnej, Muzeum Włókiennictwa i w ramach Outburst Queer Arts Festival (The Black Box, Belfast), Festival Transform (Montevideo, Marsylia), Warsaw Gallery Weekend (Pola Magnetyczne). Jest członkinią artystyczno-badawczego duetu Lesbi Pensjonari z Justyną Szklarczyk. W swojej praktyce artystycznej przygląda się relacjom pomiędzy ciałem, humorem, ekscesem a surrealizmem. Interesuje się też politycznym i spekulatywnym potencjałem pracy z lesbijskimi i antyfaszystowskimi archiwami przy użyciu choreograficznych i somatycznych metod.
zdjęcie: Maria Nitek
https://www.facebook.com/events/865216092388092/
Treść wydarzenia: organizator
Strona osiemtrzy.pl to platforma internetowa, która koncentruje się na tematach związanych z kulturą, sztuką, modą i nowoczesnym stylem życia, ze szczególnym uwzględnieniem zagadnień dotyczących społeczności LGBTQ+. Publikowane na niej artykuły, wywiady oraz analizy poruszają istotne kwestie związane z tożsamością, równouprawnieniem i widocznością osób LGBTQ+ w przestrzeni publicznej i popkulturze. Treści na stronie są tworzone zarówno przez ludzi, jak i hybrydowo przy wykorzystaniu sztucznej inteligencji, co pozwala na połączenie autentycznego głosu twórców z nowoczesnymi technologiami, zapewniając różnorodność perspektyw i świeżość spojrzenia na współczesne tematy.
© 2024 osiemtrzy.pl
Co o tym myślisz? Skomentuj!